Dziecko z orzeczeniem o autyzmie

Przyjmujemy dzieci z orzeczeniem

o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na autyzm!

Oprócz standardowych dokumentów rekrutacyjnych prosimy o dostarczenie opinii wydanej przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.

Na podstawie spotkań z dzieckiem, opinii specjalistów, rozmów z rodzicami i terapeutami określamy gotowość dziecka do dołączenia do placówki ogólnodostępnej i środowiska zdrowych rówieśników.

W naszym przedszkolu promujemy ideę edukacji włączającej:

naszym celem jest przygotowanie dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu

do pełnego uczestnictwa i funkcjonowania w grupie rówieśniczej.

Oprócz bogatej oferty zajęć dydaktycznych i dodatkowych dzieciom z orzeczonym autyzmem zapewniamy zajęcia zgodnie z zaleceniami zawartymi w opinii:

- terapię pedagogiczną,

- terapię logopedyczną,

- terapię SI (integracja sensoryczna),

- trening umiejętności społecznych

A także:

- wykwalifikowaną kadrę przygotowaną do pracy z dzieckiem z autyzmem,

- wsparcie nauczyciela wspomagającego,

- odpowiednie do potrzeb psychoedukacyjnych dziecka dostosowanie środowiska nauczania,

- przygotowanie dziecka do dalszej edukacji w szkole integracyjnej lub ogólnodostępnej,

- odpowiednią dietę.

Wszystkie zajęcia są prowadzone przez doświadczonych specjalistów.

Szczegółowy opis zajęć jest dostępny w zakładce Oferta.

Wysokość miesięcznego czesnego dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na autyzm wynosi 300 zł. Opłata obejmuje pełną ofertę zajęć przedszkola, udział w zajęciach o charakterze terapeutycznym oraz wyżywienie.

Pomagamy dzieciom od 2006 roku!!!

copyright © 2008-2017 Przedszkole Niepubliczne nr 8 "Bajka" w Białymstoku ~ idea, gfx & code by warlock ~ 150412 / 17 / 4