Bajkowieści / Nasze zabawy

28 listopada 2011, poniedziałek 15:37
Nasze zabawy
Dzień Pluszowego Misia!

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia, który w naszym przedszkolu połączyliśmy z akcją "Szpital Pluszowego Misia". Gościliśmy studentów medycyny z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny, którzy wcielili się w role lekarzy.

Na początku przedszkolaki ustawiły się ze swoimi chorymi pluszakami w kolejce do rejestracji, w celu przeprowadzenia wywiadu lekarskiego. Podawały imię i wiek swojego pluszowego pacjenta oraz objawy choroby, m.in. ból głowy lub gardła, katar, kaszel. Opowiadały również o przykrych wypadkach, które przydarzyły się pluszakom: złamanie łapki, zbicie kolana itd. Następnie dzieci z misiami odwiedzały gabinety: laryngologa, kardiologa, gastrologa, ortopedy i chirurga. Misie dostawały zastrzyki, były badane stetoskopem, robiono im zdjęcia rtg płuc a także bandażowano. Wszystko dla ich zdrowia!

Pluszaki otrzymały lekarstwa kupione w aptece na receptę oraz naklejki dzielnych pacjentów za odwagę. Na koniec maluszki postanowiły zaopiekować się swoimi chorymi podopiecznymi a starszaki obiecały lepiej dbać o zdrowie swoje i ukochanych pluszowych misiów!

<< listopad 2011 >>
Pon Wt Śr Cz Pt So Nd

copyright © 2008-2019 Przedszkole Niepubliczne nr 8 "Bajka" w Białymstoku ~ idea, gfx & code by warlock ~ 176016 / 19 / 3