Plan dnia

Przedszkole jest czynne w godzinach 6.30-17.30. Istnieje możliwość dopasowania godzin do potrzeb rodziców. Pracujemy cały rok, bez przerwy wakacyjnej.

Rozkład dnia jest zróżnicowany dla każdej grupy. Informacje znajdują się z zakładce z nazwą grupy (Maluszki i Starszaki). Szczegółowy rozkład dnia oraz rozkład zajęć dydaktycznych znajduje się na tablicy informacyjnej każdej grupy.

Zgodnie z nową podstawą programową wychowania przedszkolnego, zaleca się następujące proporcje zagospodarowania czasu przebywania w przedszkolu w rozliczeniu tygodniowym:

• co najmniej jedną piątą czasu należy przeznaczyć na zabawę (w tym czasie dzieci bawią się swobodnie, przy niewielkim udziale nauczyciela),
  • co najmniej jedną piątą czasu (w przypadku młodszych dzieci - jedną czwartą czasu), dzieci spędzają na świeżym powietrzu,
  • najwyżej jedną piątą czasu zajmują różnego typu zajęcia dydaktyczne realizowane według wybranego programu wychowania przedszkolnego,
  • pozostały czas - dwie piąte czasu nauczyciel może dowolnie zagospodarować (w tej puli czasu mieszczą się jednak czynności opiekuńcze, samoobsługowe, organizacyjne i inne).

copyright © 2008-2017 Przedszkole Niepubliczne nr 8 "Bajka" w Białymstoku ~ idea, gfx & code by warlock ~ 147660 / 4 / 3